Allen Bradley PowerFlex 4M 22F-D4P2N103 Panel Mount
Shenzhen Wisdomlong Technology CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : AB
Model Number : 22F-D4P2N103
Place of Origin : USA
MOQ : 1
Price : negotiable
Payment Terms : T/T,Western Union
Supply Ability : 100
Delivery Time : 2-3 work days
Packaging Details : New in original box
Brand : AB
Model : 22F-D4P2N103
Palce of Origin : USA
Input : 120/240V
Analogue input number : 4
Amps : 20
Current : 5A
Series : C
Contact Now
Allen Bradley PowerFlex 4M 22F-D4P2N103
Allen Bradley Drives, 480VAC, 3PH, 4.2 Amps, 1.5 kW, 2 HP, Frame Size A, IP20 (Open), LED Display, Fixed Digital Keypad, No CE Compliant Filter, No Brake Drive, VFD Drive.
Technical specifications for 22F-D4P2N103
Manufacturer Allen Bradley
Category Drives
Product Line PowerFlex 4M
Part Number 22F-D4P2N103
UPC 820919785184
Weight 2.44 lbs (1.11 kg)
Input Voltage 380-480VAC
Input Phase 3-Phase
Input Current 6.0 A
Output Voltage 0-460VAC
Output Current 4.2 A
Output Power 1.5 kW (2.0 HP
Output frequency 0-400 Hz
Efficiency 0.975
I/O Discrete Inputs: Five (5) Sink / Source Discrete Outputs: One (1) Form C Contacts Analog Input: One (1) Analog Input 0-10VDC; 0- 20mA